Правила перевезення дітей в авто. Европа
Правила дорожнього руху і безпеки пасажирів в європейських країнах вже давно уніфіковані: в транспортному засобі, яке має ремені безпеки, кожен пасажир (навіть на задньому сидінні) повинен бути пристебнутий. Що ж стосується перевезення дітей в автомобілі, особливо зростом менше 150 см - вони повинні подорожувати тільки в спеціальних кріслах або адаптери, які відповідають їх росту, ваги і віку.
З 2017 року, з урахуванням того, що збільшилася кількість смертей дітей у ДТП, норми перевезення дітей в автомобілях в Європі були змінені.
По-перше: збільшені штрафи
Тепер в Італії, наприклад, за порушення норм перевезення дитини в автомобілі можна заплатити штраф від € 80 до € 323, а за рецидив - призупинення дії водійського посвідчення терміном від 15 днів до 2-х місяців. Таке рішення зрозуміло: адже багато таких батьків, які досить безвідповідально підходять до цієї теми.
По-друге: зростання дитини - дітей до 125 см не можна первозіть без крісла
Головним критерієм, крім ваги дитини, є ще і його зростання. Тому діти ростом до 125 см НЕ можуть перевозитися без спеціального крісла (зі спинкою і підлокітниками). Використання так званих адаптерів, "подушок" без спинок, можливо лише, коли дитина вище 125 см. Ці адаптери дозволяють пристебнути дитину звичайними машинними ременями безпеки так, щоб вони не проходили на рівні шиї. Адже це дуже небезпечно в момент аварії, або дуже різкого гальмування. У свою чергу діти ростом 125-150 см (приблизно до 12 років) повинні подорожувати тільки на задньому сидінні, і завжди на адаптері (бустері, "подушці") пристебнуті ременями безпеки, або, що навіть краще, все ж у відповідному автокріслі.
Третє, і найголовніше: стан малюка по відношенню до напрямку руху
Залишається незмінним важливий факт: діти вагою до 9 кг (а останні дослідження говорять про те, що до 15 місяців) повинні подорожувати в кріслах закріплених таким чином, щоб малюк сидів в напрямку, протилежному напрямку подорожі автомобіля, тобто спиною до напрямку руху. Не радять перевозити дітей, навіть в кріслах, на передньому сидінні. Однак, часто саме крісла для немовлят (до 9 кг) мами ставлять у себе на переднє сидіння. В такому випадку: дитина повинна знаходитися спиною до напрямку руху, і потрібно не забути вимкнути подушку безпеки.
Чому слід садити малюка спиною до напрямку руху авто?
Така ідея проектування дитячих крісел для самих маленьких прийшла в голову професорові зі Швеції Бертіль Олдману ще в 1960 році. Його надихнула форма і розташування сидінь для астронавтів в космічному кораблі: адже вони спроектовані і розміщені так, щоб тиск на спину і на шию було рівномірним. Згодом, в Європі, дитячі крісла "аерокосмічного типу" вводять в загальне використання в 1984 році.
У підсумку, радимо завжди читати інструкцію, і стежити, щоб автокрісло відповідало нормам, а також зростом і вагою малюка; було встановлено правильно і без креативу, а дитина в ньому була добре "зафіксованою".